menu

niedziela, 15 grudnia 2013

POMYSŁY NA PREZENTY

Dokładnie za tydzień będziemy przeżywać istne szaleństwo świąteczne. Świąteczne przeboje typu "Last Christmas" przejmą każdą stację, w centrach handlowych masa ludzi kupi prezenty w ostatniej chwili, a w domach rozniesie się zapach pierników i pomarańczy. Nie mogę się tego doczekać. Po tych wszystkich przygotowaniach, nareszcie będzie można, w gronie najbliższej rodziny, spokojnie świętować. Po prostu nie mogę doczekać się powrotu do domu.

Jeśli jeszcze nie kupiliście prezentu, to podpowiadamy, co można kupić osobie, która lubi gotować.1. W tym roku to blogerki są autorkami najciekawszych pozycji kulinarnych. Eliza Mórawska (autorka bloga White Plate) wydała książkę "Słodkie", w  której znajdziecie cenne wskazówki i porady, a także nieskomplikowane przepisy na najlepsze desery. Również autorka bloga Moje Wypieki doczekała się miejsca na regałach księgarni. Jej dzieło dostępne jest w dwóch kolorach - białym lub czarnym. Jeśli chcecie upewnić się, czy książka to trafny wybór zajrzyjcie na bloga. Warto też zwrócić uwagę na "Kuchnię Filmową", w której blogerka From movie to the kitchen publikuje przepisy na potrawy z filmu wzięte.
Nie zapomnijcie o kultowych pozycjach, takich jak liczne książki Jamiego Olivera, Gordona Ramsaya czy Nigelli. 

2. Przydatny prezent dla wszystkich szefów kuchni - stalowe mydło. Dzięki niemu łatwo i szybko pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu po cebuli, czosnku czy rybie.

3. Coś dla wielbicieli różnych dodatków- ochraniacz na kubek. Na tej stronie można zamówić upodobany wzór. Coś wyjątkowego.

4. Dla wielbicieli prezentów z kategorii DIY proponujemy wykonanie napisu, dedykacji na kubku, talerzu czy na innym elemencie zastawy. Wystarczy kupić odpowiedni pisak do szkła i/lub porcelany oraz umieścić wybrany napis. Świetna sprawa, szczególnie, że taki przedmiot będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

A jakie są Wasze pomysły na prezent? Dostaliście coś oryginalnego? :)

1 komentarz:

  1. Zapraszam autora oraz czytelników do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najlepszą potrawę.

    Szczegóły konkursu wraz z nagrodami (zapas przypraw) na stronie:

    www.nps-mix.pl/konkurs

    OdpowiedzUsuń