menu

poniedziałek, 30 grudnia 2013

SYLWESTROWE DIY

W tym roku Sylwester zapowiada się ciekawie. Jeśli ktoś z Was planuje urządzić domówkę, to mamy kilka prostych sposobów na dekoracje szampana i kieliszków.


Potrzebne rzeczy:

sypki brokat
klej
kilka kawałków czekolady
kolorowa posypka
mały słoik

Brokatowe kieliszki i szampan:

Smarujemy klejem końcówkę kieliszka i posypujemy brokatem. Można do tego użyć zwykłego kleju w tubce lub magica. To samo robimy z szampanem. 


Uwaga! Prawdopodobnie oprócz brokatowych kieliszków i szampana powstanie Wam brokatowa podłoga, spodnie, a czasem i dodatkowy makijaż ;)


Kieliszki do wódki:


Roztapiamy w kąpieli wodnej niewielką ilość czekolady. Zanurzamy górę kieliszka w czekoladzie, a następnie w kolorowej posypce. Trzymamy kieliszek do góry nogami i chwilę czekamy, aż czekolada zaschnie (tak, aby polewa nie spłynęła). Takie kieliszki świetnie nadają się do damskich shotów (testowałyśmy w zeszłym roku).


Lampion:

Jeżeli chcecie zapalić kilka świec, to ważne, by było odpowiednio zabezpieczone. Najlepiej włożyć je do słoika. Jeśli ozdabialiście kieliszki i szampana nad np. gazetą, to teraz obklejcie środek słoika i wrzućcie pozostały brokat. Do środka włóżcie podgrzewacz i gotowe.


1 komentarz: