menu

poniedziałek, 15 lipca 2013

PIEROGI Z MALINAMI


Poprzednie pierogi robiła Michalina z mamą (przyznacie, że mama to duże ułatwienie :)). Teraz ja spróbowałam wykonać je samodzielnie i wykorzystując przepis na ciasto z poprzedniej notatki (link) zrobiłam pierogi z malinami (wymieszałam je z odrobiną cukru). Podałam je ze śmietanką kremówką oraz miodem. Kocham lato za to, że daje nam tyle różnorodnych owoców.

W wakacje w ciągu dnia staram się przeglądać blogi w poszukiwaniu inspiracji, jeżdżę na rowerze, wieczorem oglądam filmy, staram się czytać książki. Gdy spaceruję mam wrażenie, że codziennie na pobliskich straganach pojawiają się nowe warzywa czy owoce. Szukam pomysłu na wykorzystanie czerwonej porzeczki, arbuza. W nocy śnią mi się kurki i pistacje. 

Pamiętam, jak oglądałam program Jamiego Olivera i byłam w szoku, że dzieci nie potrafią nazwać warzywa, które Jamie im pokazywał. Chodziło o por. Jako dziecko bardzo stroniłam od kuchni i obowiązków związanych z gotowaniem. Nienawidziłam kroić warzyw do sałatki, a dziś próbuję stworzyć własny ogródek warzywny na balkonie. Zdecydowanie człowiek mądrzeje z wiekiem.2 komentarze:

  1. mmm ale pysznie! z malinami pierogów chyba jeszcze nigdy nie jadłam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wygląda tak smacznie, że chętnie wyciągnęłabym z ekranu te pierożki!!

    OdpowiedzUsuń